[ strona główna ]

Projekt AW2P2

AW2P2, czyli Amatorski wakacyjno-weekendowy przewodnik po Polsce to prywatny projekt, realizowany przez grupę osób związanych zawodowo lub towarzysko z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Potrzebę zaistnienia takiego źródła unaoczniła realizatorom projektu rzeczywista sytuacja, która miała miejsce w lecie 2000 roku: pilnie potrzebny był pomysł gdzie się wybrać na wycieczkę w letni weekend i jak ją szybko zorganizować. Niewątpliwie, nasz przewodnik będzie też rodzajem tworzonego dla przyjemności albumu z podróży.

W zamierzeniu autorów AW2P2 będzie zbiorem opisów godnych polecenia wycieczek i miejsc do odwiedzenia w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem zakątków ciekawych a mało znanych. Postaramy się również podawać, w podstawowym zakresie, "logistykę" wycieczek, co ułatwi czytelnikom AW2P2 ich samodzielną sprawną organizację.

Choć nie jest to naszym głównym celem, obok zbierania opisów tras i miejsc do odwiedzenia, w AW2P2 znajdzie się też niewielki "dział encyklopedyczny" prezentujący w systematyczny sposób różne dane krajoznawcze oraz użyteczne informacje o sprzęcie turystycznym i organizacji wyjazdów.

Zebranego dotychczas w przewodniku AW2P2 materiału jest zbyt mało aby go jakoś specjalnie klasyfikować. W przyszłości być może zostaną wyodrębnione działy: np. latem, zimą, kajakiem, na nartach, pieszo, rowerem, samochodem, żaglówką itp. Postaramy się również, aby w przewodniku znalazły się opisy "wycieczek z motywem" w rodzaju: "korona gór polskich", "polskie piramidy", "małe elektrownie wodne" itp. W miarę możliwości będzie też wzbogacana, skromna na razie, oprawa graficzna serwisu.

Projekt AW2P2 jest otwarty, jeśli ktoś zechciałby nadesłać opis jakiejś wycieczki lub pomysł na takową, bardzo prosimy o kontakt. Oczywiście, zastrzegamy sobie rolę "moderatorów" - przed podjęciem decyzji o zamieszczeniu nowej relacji możemy poprosić autora o jej modyfikację, tak aby pasowała do ogólnego schematu naszego przewodnika. Z zasady zakładamy też umieszczanie relacji wchodzących w skład AW2P2 na serwerze WFUW, a nie podawanie linków do opisów znajdujących się w innych miejscach.

aw2p2@fuw.edu.pl
Marcin Gromisz, Janusz Rosiek
Luty 2001.


  Projekt AW2P2. Text copyright (c) MG, JR.
Web version 20030207 copyright (c) 2001, 2002, 2003 by AW2P2.