Informacje i rady dla uczniów zakwalifikowanych do finału


Program Finału:
Program-finalu-IX-Konkursu-2017-05-15.pdf

Finał Konkursu polega na tym, że uczestnik odpowiada na pytania przed czterema niezależnie od siebie pracującymi komisjami.
Komisje zadają pytania z następujących dziedzin:
  1. Doświadczenia
  2. Fizyka i sztuka
  3. Fizyka i literatura
  4. Nauczanie fizyki

Każda komisja przygotowuje pytania dla konkretnego uczestnika związane z jego pracą. Na przykład, jeśli uczestnik przygotował serię znaczków z podobiznami uczonych (co się często zdarzało), to może dostać pytanie o osiągniecie tych uczonych. Inny przykład: jeśli na plakacie uczestnik narysował tęczę, to może komisja zapytać, jak ona powstaje. Jeśli sfotografował spadające krople, to powinien wiedzieć, co to jest napięcie powierzchniowe. Mówiąc krótko - uczestnicy bronią swoich prac. Opowiadać będą o fizyce w obrębie zagadnień związanych tematycznie z pracą.
Pozostaje sprawa doświadczeń. Każdy z uczestników przywozi do Warszawy drobne sprzęty, które będą mu potrzebne do wykonania trzech doświadczeń.

Listy tych doświadczeń pojawią się na stronie konkursu po 21 maja br.

W sprawie dużych i ciężkich elementów należy porozumieć się z Panią Urszulą Dzienisiuk do 26 maja (nie później!), wysyłając do niej e-mail na adres Urszula.Dzienisiuk@fuw.edu.pl. Nie należy ciężkich elementów przywozić, postaramy się o nie u nas na Wydziale. O tym, które ze zgłoszonych doświadczeń będzie prezentować przed komisją, uczeń dowiaduje się w dniu finału.
Na końcową ocenę uczestnika sumują się dwie oceny: ocena obrony nadesłanej pracy przed komisjami i ocena tej pracy w czterech kategoriach dokonana raz jeszcze przed samym finałem. W przypadku, gdy dwóch uczestników uzyska identyczną liczbę punktów, o miejscu w finale decyduje liczba punktów uzyskana we wstępnym postępowaniu kwalifikacyjnym.

Do hotelu można przyjechać w niedzielę od godziny 14:00, bo tak rozpoczyna się doba hotelowa. Nie zapewniamy niedzielnej kolacji.
Hotel znajduje się bardzo blisko stacji PKP i PKS Warszawa Zachodnia. Z Warszawy Centralnej dojazd jest również łatwy, ale trzeba skorzystać z komunikacji miejskiej. Adres hotelu:
IBIS BUDGET
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 16A.

Czekamy na Was niecierpliwie i z radością!!!
Anna Kaczorowska

Przydatne strony:
Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Pasteura 5
jakdojade.pl
Warszawskie autobusy, tramwaje i metro (ZTM)
PKP


Serdecznie pozdrawiam,
Piotr Nieżurawski

<>=====================================================================<>
Piotr Niezurawski, pniez@fuw.edu.pl, http://info.fuw.edu.pl/~pniez/