O projekcie


Studencki projekt badania reakcji skórno-galwanicznej (GSR) to pierwsze kroki studentów drugiego roku w świecie eksperymentów. Lokalnym celem naszego projektu jest preprowadzenie samodzielnie przygotowanych badań nad reakcjami skóry na różnego rodzaju bodźce oraz zaspokojenie naszej obudzonej na wykładach ciekawości. Mamy jednak nadzieje, że projekt zostanie podjęty także przez kolejne roczniki studentów i pozwoli na zebranie ciekawej bazy wyników, która jest globalnym celem całego przedsięwzięcia. Zadaniem osób przystępujących do projektu było opracowanie paradygmatów i przygotowanie technicznej strony eksperymentu, zaproszenie badanych, przeprowadzenie badań i wreszcie opracowanie wyników oraz wyciągnięcie z nich wniosków na przyszłość. Wszystkich zainteresowych przystąpieniem do projektu prosimy o kontynuowanie naszych badań zgodnie z ustalonymi przez nas paradygmatami (pomijając oczywiście błędy), dodawanie wyników do stworzonej tu bazy i opisywanie swoich wniosków. Udział w tym eksperymencie to okazja do stoczenia swojego pierwszego boju z samodzielnymi badaniami, a przy okazji szansa dołożenia się do wspólnego dzięła wielu studentów, które może z czasem nabiorze również watrości naukowej. Zapraszamy!

Przeprowadzone badania


Doświadczenie podzielono na dwie części, w obu badano sygnał GSR na palcach lewej ręki. W pierwszej części badania wzięły udział trzy osoby, które przez dwie do trzech minut z kilkuminutowymi przerwami wykonywały następujące czynności: test Stroopa, czytanie na głos tekstu po polsku, gra w trudną grę zręcznościową, czytanie na głos tekstu po angielsku, odsłuchiwanie nagrania swojego głosu podczas czytania po angielsku. Do drugiej części badania zaproszono dodatkowo szóstkę maturzystów, w sumie przebadano więc 8 osób. Pacjenci oglądali krótkie (około 3 minutowe) fragmenty filmów, oddzielone jednominutowymi przerwami. Użyte sceny to: horror, komedia, scena brutanej walki na pięści, scena erotyczna, scena wzruszająca.


0

Przeprowadzone badania

0

Objrzane filmy

0

Przebadane osoby

0

Ukończone projekty


Zobacz przykładowe wyniki


Film

Czynności

Podsumowanie


Dane z jednego roku nie tworzą odpowiedniego zbioru aby stonowiło to wartość naukową, jednak dzięki zaangażowaniu studentów możemy to zmienić.