1100-NT-OG  Nowe technologie
 
Ankieta: Ankieta do przedmiotów semestru zimowego
Jednostka: Wydział Fizyki
Cykl: Semestr zimowy 2007/08
Typ zajęć: Wykład
Prowadzący zajęcia: Jacek Szczytko


Komentarze wpisane przez studentów
Bardzo podoba mi się pomysł zaliczania przedmiotu - pisanie sprawozdań. Można się samemu wiele nauczyć i zmusza to do ukształtowania własnej opinii na tematy przedstawione w czasie kursu.
bardzo udany przedmiot ogólno uniwersytecki - cieszę się że brałem w nim udział
Części szczegółów technicznych można było uniknąć na rzecz większej liczby przykładów zastosowań nowych technologii.
Dobry pomysł, z pracami zaliczeniowymi. Powstał całkiem fajny zbiór prac które pokazują jak studenci widzą przyszłość.
Dr Jacek Szczytko jest wykładowcą wybitnym. Do zajęć przygotowany jest zawsze w stopniu ponadprzeciętnym; zasady zaliczenia zostały przedstawione niezwykle jasno na początku zajęć i są na bieżąco przypominane. W razie kontaktu mailowego z dr Szczytko, w przeciągu najdłużej kilku godzin otrzymuje się wyczerpującą, niezwykle kulturalną i życzliwą, pełną i wyjaśniającą problem odpowiedź. Po zajęciach dr Szczytko zawsze jest dostępny dla studentów przez dowolnie długi czas. Ponadto dr Szczytko organizuje bezpłatne wyjścia dla studentów do firm nowych technologii, oczywiście sam w nich uczestniczy, co z pewnością kosztuje sporo czasu. Z pełną odpowiedzialnością mogę powidzieć, iż dr Szczytko, mimo swojego młodego wieku, może być wzorem wykładowcy dla profesorów, doktorów i doktorantów w każdym wieku, na wszystkich wydziałach UW. Tego typu wybitne osobowości budzą w studentach chęć do nauki, szacunek dla UW jako instytucji i ogromną dumę z bycia studentem uniwersytetu.
Jeden z lepszych wykładów, na które chodziłem. Wykładowca potrafi interesująco mówić nawet o skomplikowanych zagadnieniach. Stara się wytłumaczyć o co chodzi, bez zagłębiania się w matematykę i to chyba jest dobre podejście, gdyż na wykład chodzi wielu studentów kierunków niematematycznych. Podoba mi się to, że skupiamy się na przyszłości, na technologiach które wydają się zupełną Science Fiction. :) Minusy: slajdy są mało interesujące do oglądania w domu, ale to w sumie nieważne, bo po prostu już ich nie oglądam w domu. :)
Jest to najciekawszy przedmiot ogólnouniwersytecki na jaki uczęszczałem. Wiedza dotycząca komputerów kwantowych i kryptografii kwantowej już zdążyła mi się przydać. Dobrze wiedzieć co się dzieje w nowych technologiach.
Mimo ogólnouniwersyteckiego charakteru wykładu i (zapewne) omawiania podstawowych zagadnień z dziedziny, wykład nie był zrozumiały dla osób studiujących na kierunkach humanistyczych i pokrewnych a nie pasjonujących się fizyką. Omawiane treści były nie jasne dla osób kończących edukację z fizyki na poziomie podstawowym w szkole średniej. Niedoścignionym wzorem wykładu ogólnouniwersyteckiego, na który absolutni laicy w temacie przychodzą z pasją jest Historia toksykologii z prof. Wiłkomirskim na Wydziale Biologii (pełna sala, jasność przekazu, dobra dydaktyka, przydatność zdobywanej wiedzy itp.).
Najlepiej prowadzony wykład popularno-naukowy. Wykład był prowadzony w sposób jasny i zrozumiały nawet dla osób, które nie mają dużej wiedzy na tematy technologiczne. Wycieczka organizowana przez prowadzącego wykład jest rewelacyjnym dopełnieniem tematyki omawianej podczas wykładu.
Pan dr Szczytko to jeden z najlepszych wykładowców, jakich miałem okazję poznać na UW. Zaangażowany w to co robi, świetnie przygotowany merytorycznie i technicznie do każdych zajęć, daje ciekawe przykłady i pokazuje interesujące doświadczenia (o wycieczce do TopGAN nie wspominając;). Mimo, że przedmiot trudny i niektóre kwestie nadal pozostają dla mnie nie do końca jasne, to ogólnie super wykład, który pozwolił mi poznać wiele ciekawych dziedzin, o których dotąd nie miałem pojęcia, że istnieją ;) Proponowałbym dodać jakąś prezentację, która pokazuje aplikacje tych wszystkich odkryć w codziennym życiu (np. w waszym odtwarzaczu mp3 to się wykorzystuje to i to, a to będzie można w przyszłości itd.). Na pewno polecę znajomym z młodszych lat ten wykład!!!
Pan Szczytko bardzo ciekawie prowadzi wykłady, dużo ciekawiej niż goście, których zaprasza:P. Powinien natomiast trochę ograniczyć się we wprowadzaniu pojęć z fizyki, szczególnie pierwsze wykłady były bardzo ciekawe.
Po prosru rewelacja! Najlepszy wyklad na jakim kiedykolwiek i gdziekolwiek bylem. Tak powinno byc w kazdym banku
Super przedmiot i wykładowca. Jak najwięcej takich na UW!
super wykład
swietny wykład!
Świetnie przygotowany i prowadzony, ciekawy wykład.
Świetny wykład, polecam go znajomym żałuję wykładów, które opuściłem bardzo przyjemny sposób zaliczania
Witam, Bardzo Panu dziekuje za ten wyklad. Jedyne co na nim bym zmienil to godzine - na wczesniejsza. Niestety nie moglem byc na wszystkich wykladach, nie moglem czasem tez zostawac na calosci ze wzgledu na to ze musialem jeszcze wracac pociagiem do domu. Bardzo sie zgadzalem z Pana wnioskami i spostrzezeniami np. tymi dotyczacymi pseudo-nauki - byl to interesujacy wyklad. Bardzo spodobalo mi sie tez motto z Pana strony i artykul o Postmodernizmie ze strony mateusz.pl. Pozdrawiam i życzę Panu wszystkiego najlepszego!
Wykład bardzo ciekawie wprowadza w tajniki nowinek ze świata techniki. Zachęca do "bycia nabieżaco". Słowem elementarz obywatela globalnej wioski! Bardzo mi się podobał.
Wykład bardzo interesujący, prowadzący imponuje wiedzą i przygotowaniem. Warte odnotowania jest również rewelacyjne podejście dr Szczytko do studentów.
Wykład bardzo sympatyczny. Zastrzeżenie mam jedno - jeśli na slajdach pojawiały się jakieś formuły matematyczne, to były one bez potrzeby dostosowywane do poziomu słuchaczy z wydziałów humanistycznych. Wiadomo, że ludzie z IPSiRu albo z różnych filologii nie spojrzą nawet na dowód twierdzenia, więc po co przedstawiać go w sposób, który ma im ułatwić zrozumienie? Jeśli ktoś spróbuje przyswoić taki dowód, to tylko ludzie z wydziałów ścisłych, takich jak MIMUW czy FUW, a oni doskonale znają notację matematyczną. Więc taki mały apel - niech wszystkie formuły matematyczne będą pisane językiem i notacją matematyczną, wtedy matematykowi będzie łatwiej taką formułę przeczytać.
Wykład ciekawy, ale uważam, że osoby z kierunków humanistycznych raczej niewiele z niego zrozumiały, bo jednak wymaga on pewnej wiedzy z fizyki/matematyki/chemii na poziomie znacznie wyższym niż podstawowa wiedza z liceum.
Wykład jest bardzo dobrą formą zainteresowania nowymi techonologiami. jestem z niego niezmiernie zadowolony
Wykłady bardzo interesujące, na pewno przydatne. Jednak często mało zrozumiałe dla osób nie mających przygotowania (podstaw fizyki).
wykłady poruszają interesujące,choć czasem dosyć trudne zagadnienia, prowadzone są w ciekawy sposób, z zaangażowaniem wykładowcy.
Zbyt dużo szczegółów. Wykład jest nudny dla laików.
Powrót