Regulamin Konkursu znajduje się w poniższym pliku (format PDF).


Regulamin-IX-Ogolnopolskiego-Konkursu-Fizycznego-Poszukiwanie-Talentow.pdf


Trzy załączniki do Regulaminu Konkursu:

Załącznik 1. Sposób oznaczania i przesyłania w postaci elektronicznej zdjęć oraz filmów.
Fotografie (tylko i wyłącznie Twojego autorstwa) należy przesłać w formie papierowej i elektronicznej. Filmy (tylko i wyłącznie Twojego autorstwa) w wersji elektronicznej. Na każdym zdjęciu i w każdym filmie powinny być widoczne: tytuł (nie dłuższy niż 4 wyrazy), imię i nazwisko autora (czyli Twoje) oraz symbol CC-BY (plik do pobrania: gif, png, eps) licencji „Creative Commons. Uznanie autorstwa”. Przesłanie zdjęcia lub filmu na konkurs oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z tą licencją, w tym na opublikowanie zdjęć i filmów na stronach WWW związanych z konkursem. Zdjęcia należy załadować na Google Zdjęcia, a filmy na YouTube. Zdjęcia i filmy należy tak udostępnić, aby osoba posiadająca link do nich, mogła je obejrzeć. Następnie należy w regulaminowym czasie przesłać na adres p.niezurawski@uw.edu.pl list - koniecznie zawierający: imię i nazwisko autora, miasto, kategorię uczestnika (gimnazjum lub szkoła ponadgimnazjalna), linki do zdjęć, filmów. Uczestnik powinien sprawdzić, czy - używając linków zawartych w wysłanym liście - jest w stanie zobaczyć swoje zdjęcia i filmy po wylogowaniu się z konta Google.
Liczba zdjęć nie może przekraczać 5.
Liczba filmów nie może przekraczać 3.

Załącznik 2. Wskazówki, jak opisać doświadczenia.
Jak-napisac-opis-doswiadczenia-skrot.pdfJak-napisac-opis-doswiadczenia-skrot.docJak-napisac-opis-doswiadczenia-skrot.odt

Załącznik 3. Definicja limeryku.
Limeryk jest to zabawny, absurdalny, często frywolny utwór poetycki napisany w sposób następujący:
  1. Spośród pięciu wersów limeryku dwa pierwsze oraz ostatni rymują się i mają jednakową liczbę sylab akcentowanych.
  2. Wersy trzeci i czwarty też się rymują (co daje rymy w układzie aabba) i również mają jednakową liczbę sylab akcentowanych, jednak liczba ta jest mniejsza (zwykle o jeden) niż w przypadku pozostałych wersów.
  3. Układ sylab akcentowanych i nieakcentowanych nadaje limerykowi specyficzny rytm (inny dla dłuższych i dla krótszych linijek). Powinno to być zauważalne przy recytacji.
  4. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.