do góry         o książce

C.1 Jaki komputer kupić

Jeśli już mamy jakiś niezbyt stary komputer, to najlepiej nie kupować w ogóle, tylko wykorzystać to, co już mamy. Jeśli kupowany był ostatnio, to istnieje spora szansa, że ma już w środku modem. W przeciwnym razie trzeba modem dokupić -- na początku tysiąclecia jest to wydatek 100-200 złotych C.1.

Jeśli będziemy kupować nowy komputer wyłącznie jako okno do Internetu i maszynę do pisania, nie przesadzajmy z wydatkami. Reklamy sprzedawców wmawiają nam, że tylko najdroższe modele są naprawdę przystosowane do korzystania z Internetu. Prawda wygląda niemal odwrotnie. System jest tak słaby jak najsłabsze ogniwo C.2, a w tym systemie najwolniejsze są linie telefoniczne, przez które się zwykle z Internetem łączymy. Komputery już od dość dawna są zdecydowanie ,,za szybkie'' do większości zastosowań.

W światowych prognozach idea ,,komputera sieciowego'' idzie w stronę jak najtańszego zestawu, który inteligencję czerpie z Internetu. Naprawdę drogich komputerów wymagają przede wszystkim najnowsze gry i np. filmy (DVD).


do góry o książce
Dalej: C.2 Podłączamy się za darmo Do góry: C. Jak się ,,podłączyć'' do Wstecz: C. Jak się ,,podłączyć'' do