Katedra Metod Matematycznych Fizyki

Wydział Fizyki UW

ul. Pasteura 5, pokój 5.39

e-mail: konieczn@fuw.edu.pl


Jedno zadanie dziennie

Jedno Zadanie Dziennie publikuje interesujące i czasami nie całkiem łatwe zadania, które mogą pomóc w przygotowywaniu się do egzaminu z Analizy I R. Rozwiązywać można sobie do szuflady, albo oddawać do sprawdzenia. Za największą liczbę oddanych rozwiązań przewidziane są nagrody!

Od czasu do czasu publikować będę także rozwiązania zadań. Żeby oddane rozwiązanie liczyło się w walce o nagrody powinno do mnie trafić przed opublikowaniem oficjalnej wersji.

Prawdopodobnie od czasu do czasu Wasze rozwiązania będą ciekawsze niż moje. Będe je także publikować, za zgodą autora.

Link do projektu: Jedno Zadanie Dziennie

Ochota na naukę

Ochota Na Naukę to działanie skierowane do uczniów gimnazjów i liceów, którzy chcą przeprowadzić własne badania naukowe. Program ,,Ochota na Naukę” jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Pomysłodawcą projektu jest Wydział Fizyki UW. W ramach projektu uczniowe mogą korzystać z przestrzeni nowoczesnego budynku Wydziału Fizyki UW m.in. z Przestrzeni Wspólnego Namysłu, czyli pomieszczeń przeznaczonych na rozmowy, dyskusje i pracę, a także z laboratoriów należących do studenckich pracowni fizycznych. W ich skład wchodzą nowocześnie wyposażone pracownie mechaniczne, optyczne, elektroniczne. Znajdują się tam między innymi drukarki 3D, skaner, drukarki do drukowania na dużych powierzchniach i wiele innych nowoczesnych urządzeń laboratoryjnych.

Link do projektu: Ochota Na Naukę