O autorze

Od kilkunastu lat zajmuję się amatorsko robieniem zdjęć. Zaczynałem od zacinającej się Smieny, obecnie używam profesjonalnego cyfrowego Nikona ze sporym zestawem obiektywów. Przez długi czas fotografia była uzupełnieniem mojego głównego hobby - alpinizmu. Ostatnio wspinam się mniej, za to intensywnie nurkuję, jeżdżę na spływy kajakowe i dużo podróżuję, prywatnie i służbowo. Daje mi to okazję do fotografowania w interesujących miejscach i sytuacjach.

Moja kolekcja zawiera kilkanaście tysięcy zdjęć, wiele z nich unikalnych z uwagi na okoliczności w których były robione: na letnich i zimowych wspinaczkach od Tatr po Kaukaz i Tien-Szan. Nowsze fotografie powstawały w mniej ekstremalnych sytuacjach, ale często w jeszcze bardziej egzotycznych rejonach, zacząłem też fotografować pod wodą. Żeby podzielić się wrażeniami, reportaże z relacjami i zdjęciami z moich podróży zamieszczam w sieci, na mojej prywatnej stronie i na stronie Amatorskiego wakacyjno-weekendowego przewodnika po Polsce.

Jeżeli ktoś ma komentarze dotyczące mojej strony, niech do mnie napisze. Proszę także o kontakt gdyby ktoś chciał wykorzystać moje zdjęcia do celów komercyjnych (deklaracja praw autorskich).

Janusz Rosiek