Informacje o IX LO

      Nasza szkoła może poszczycić się prawie 125-letnią historią (w tym roku będziemy obchodzić jubileusz !). W ciągu tych lat Hoffmanową kończyli kolejni wychowankowie. Wielu z nich wybiło się w różnych dziedzinach nauki, kultury i sztuki. Można tu chociażby wymienić pp. E. Umińską, B. Drapińską, I. Kwiatkowską, O. Lubaszenkę, czy też P. Kraśkę. Sama szkoła zmieniała kilkakrotnie położenie geograficzne. Obecnie znajduje się (w wielce malowniczym i cichym zakątku...) w samym centrum Warszawy (takie położenie umożliwia uczniom dojazd do szkoły z najdalszych nawet terenów okołowarszawskich) :

Śródmieście - okolice Dw. Centralnego


      W naszej szkole prowadzone są przedmiotowe kółka zainteresowań, kursy języków obcych, a także (prowadzony przez absolwenta Hoffmanowej) kurs tańca towarzyskiego. Istnieje też nieśmiertelne Koło Kultury Japońskiej... Tradycją stały się już tygodniowe obozy narciarskie w Zwardoniu, na które każda klasa wyjeżdża dwukrotnie. Dla uczniów cierpiących na przerost masy mięśniowej lub po prostu lubiących dać bezpieczne ujście nadmiarowi energii są popołudniowe zajęcia sportowe (koszykówka, siatkówka, itp...). A oprócz tego wszystkiego można sobie zawsze w nieograniczonych ilościach potrzaskać w pingla (= zagrać partię w tenisa stołowego) na stołach oddanych do publicznego użytku (aczkolwiek po siedemnastej wujek (czyli stróż) staje się z niewiadomych powodów gniewny...)


      Tradycyjnie pierwsze i drugie klasy wyjeżdżają (oczywiście w okresie zimowym) na tygodniowy obóz narciarski w Zwardoniu. Daje to uczniom możliwość nauczenia się podstaw jazdy na nartach, a jednocześnie lepszego poznania się nawzajem. Na miejscu zapewnione są: zakwaterowanie, sprzęt, wyżywienie oraz instruktorzy (specjalnie dla naszej szkoły obowiązują zniżkowe ceny za wyciągi !). Więcej informacji o obozie możesz znaleźć w reportażu z ubiegłorocznego pobytu w Zwardoniu klas 2D i 3D.A oto kilka "informacji technicznych":

dzwońcie, piszcie ! IX Liceum Ogólnokształcące
im. Klementyny Hoffmanowej
ul. Emilii Plater 29
00-688 Warszawa

telefony: 628 05 45, 621 40 20
       fax: 622 48 35
   e-mail: ixlo@hoffmanowa.waw.ids.pl
 internet: http://www.hoffmanowa.waw.ids.pl