Wydział Fizyki UW > Wydział > Aktualności

73. Olimpiada Fizyczna na Wydziale Fizyki UW

2024-04-17

Uroczystość zakończenia 73 Olimpiady Fizycznej (uczniowie, nauczyciele, członkowie Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej oraz zaproszeni goście)

W dniach 12-16 kwietnia 2024 roku na Wydziale Fizyki odbył się finał 73. Olimpiady Fizycznej. W pierwszej trójce zwycięzców znaleźli się: Andrzej Maroń (I miejsce) Krzysztof Kopecki (II miejsce) i Krzysztof Kreiner (III miejsce). Tytuł laureata uzyskało łącznie 24 uczniów, a finalisty 59. W uroczystym zakończeniu Olimpiady uczestniczył rektor Uniwersytetu Warszawskiego, władze dziekańskie Wydziału Fizyki UW, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej.

O tytuł laureata 73. Olimpiady Fizycznej walczyło 83 najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. 13 kwietnia uczestnicy zmierzyli się z zadaniami doświadczalnymi, a 14 kwietnia - z teoretycznymi.

1 miejsce uzyskał Andrzej Maroń, uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie (nauczyciel: Włodzimierz Zielicz, Łukasz Białas, Mateusz Kamiński).

2 miejsce uzyskał Krzysztof Kopecki, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie (nauczyciel: Jerzy Mackiewicz, Janusz Kopecki)

3 miejsce zdobył Krzysztof Kreiner, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego, w Krakowie (nauczyciel: Mariola Jachowicz, Witold Zawadzki)

Łącznie tytuł laureata uzyskało 24 uczestników, a finalisty 59.

W uroczystym zakończeniu, które odbyło się 16 kwietnia, uczestniczyli: rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak, dziekan Wydziału Fizyki UW prof. dr hab. Dariusz Wasik, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju prof. dr hab. Wojciech Satuła, prodziekan ds. studenckich dr hab. Krzysztof Turzyński, prof. ucz., wiceminister w Ministerstwie Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Fizycznej prof. dr hab. Andrzej Wysmołek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok na 74. Olimpiadzie Fizycznej.