Wydział Fizyki UW > Wydział > Aktualności

Prof. dr hab. Wojciech Satuła wskazany na nowego Dziekana Wydziału Fizyki UW

2024-04-23

Prof. dr hab. Wojciech Satuła wskazany na nowego Dziekana Wydziału Fizyki UW Kolegium Elektorów Wydziału Fizyki UW w głosowaniu, które odbyło się w dniach 16-19 kwietnia, wskazało kandydata na Dziekana Wydziału Fizyki UW na kadencję 2024–2028. Po powołaniu przez Rektora przez kolejne cztery lata będzie nim prof. dr hab. Wojciech Satuła, który otrzymał 103 głosy elektorskie.

Wojciech Satuła jest profesorem nauk fizycznych, od wielu lat związanym z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ostatnie cztery lata był prodziekanem ds. badań naukowych i rozwoju Wydziału Fizyki UW. Piastował funkcję z-cy dyrektora ds. dydaktycznych, a następnie dyrektora Instytutu Fizyki Teoretycznej UW. Jest przewodniczącym Rady Naukowej Dyscypliny Nauki Fizyczne na UW, a także członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, gdzie od ośmiu lat przewodniczy zespołowi odwoławczemu. Jest autorem 175 publikacji naukowych, które były cytowane ponad pięć tysięcy razy.

W głosowaniu, które odbyło się w dniach 16-19 kwietnia, prof. dr hab. Wojciech Satuła uzyskał 103 głosy elektorskie, a jego kontrkandydat dr hab. Krzysztof Turzyński, prof. UW zdobył 90 głosów. Dziekan-elekt podziękował społeczności Wydziału Fizyki UW. – Jestem zaszczycony, że zdecydowaliście się Państwo powierzyć mi obowiązki dziekana najlepszego wydziału fizyki w Polsce. Zawsze traktowałem społeczność naszego wydziału jako zbiór indywidualności, na potrzeby których muszę być otwarty i dołożę wszelkich starań, by tak pozostało – podkreślił. Podziękował urzędującemu dziekanowi prof. dr hab. Dariuszowi Wasikowi za cztery lata współpracy, pogratulował także wyniku swojemu kontrkandydatowi, prof. Krzysztofowi Turzyńskiemu.