Wydział Fizyki UW > Wydział > Aktualności

Warsztaty: Physics-Informed Neural Networks

2024-04-23

W dniach 11 V oraz 18 V na Wydziale Fizyki odbędą się Warsztaty dotyczące sieci neuronowych wykorzystujących informacje fizyczne, takie jak znane równania różniczkowe. Są one dedykowane dla osób z dziedzin takich jak fizyka, matematyka stosowana, chemia czy biologia. Podczas warsztatów skupimy się na sieciach physics informed neural network (PINNs) oraz operatorach neuronowych. Udział w Warsztatach wymaga znajomości języka Python oraz pakietu NumPy. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, w formie zdalnej.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Warsztatów na stronie warsztatów: link.
Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację przez formularz na stronie warsztatów: link. Rejestracja zostanie zamknięta 8 V.

Warsztaty są organizowane przez Centrum Uczenia Maszynowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz EUROCC2, reprezentowane przez ICM Uniwersytetu Warszawskiego.
Warsztaty odbędą się w formie zdalnej.