Letnia Szkoła Fizyki 2016

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Polskim Towarzystwem Fizycznym oraz Miastem Stołecznym Warszawa w ramach akcji „Lato w mieście” organizuje „Letnią Szkołę Fizyki”. Jej program skierowany jest do uczniów ostatnich klas gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych swoim rozwojem w kierunku nauk przyrodniczych oraz chcących zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie fizyki i astronomii. Zapraszamy również młodzież z kół naukowych, a także indywidualnych uczniów.

Zajęcia będą odbywały się od 27 czerwca do 8 lipca 2016 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W programie przewidziane są:

  • wykłady w godz. 13:15 – 15:00 w sali 0.03a w budynku Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Pasteura 5, poruszające ciekawe zagadnienia współczesnej fizyki
  • zajęcia w godz. 9:30 – 12:00 na Pracowni Technik Pomiarowych (ul. Pasteura 7), gdzie uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonywać zadania z zakresu Mechaniki, Optyki, Elektryczności, Promieniowania i Fizyki Falowej
  • warsztaty w godz. 10:00 – 12:00 w laboratoriach naukowych (pracownie optyczne, biofizyczne, technologiczne oraz inne), gdzie uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach prowadzonych przez naukowców Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego obejmujących zakres aktualnych badań naukowych

Aktualności Letniej Szkoły Fizyki

Odwołane zajęcia

2016-06-23 15:00 przez Izabela Skwira-Chalot

Z przyczyn technicznych zajęcia "Geofizyka w geologii - Wyznaczenie średniej prędkości warstw przypowierzchniowych gruntu" zostały odwołane. Bardzo prosimy osoby zapisane o zmianę zajęć.

Rejestracja LSF 2016

2016-06-20 09:00 przez Izabela Skwira-Chalot

Zapisy na zajęcia Letniej Szkoły Fizyki 2016 zostały otwarte. Udział w zapisach wymaga zalogowania. Po zalogowaniu należy przy opisie odpowiednich zajęć kliknąć przycisk "Rezerwuj".

Rezerwacja zajęć dotyczy jedynie zajęć na pracowni oraz warsztatów (w tym również wycieczki do Obserwatorium Astronomicznego).

Ewentualne problemy techniczne związane z zapisami prosimy zgłaszać na adres: wo@fuw.edu.pl

Lista zajęć

2016-06-17 23:00 przez Administrator

Dostępna jest już lista wykładów, warsztatów i zajęć na pracowni organizowanych w ramach Letniej Szkoły Fizyki. Zapisy na poszczególne zajęcia otwarte zostaną 20 czerwca o godz. 9:00.

LOGO