Letnia Szkoła Fizyki 2015

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Polskim Towarzystwem Fizycznym oraz Miastem Stołecznym Warszawa w ramach akcji „Lato w mieście” organizuje „Letnią Szkołę Fizyki”. Jej program skierowany jest do uczniów ostatnich klas gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych swoim rozwojem w kierunku nauk przyrodniczych oraz chcących zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie fizyki i astronomii. Zapraszamy również młodzież z kół naukowych, a także indywidualnych uczniów.

Zajęcia będą odbywały się od 29 czerwca do 10 lipca 2015 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W programie przewidziane są:

  • wykłady w godz. 13:15 – 15:00 w sali 1.01 w budynku Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Pasteura 5 oraz w SDD ul. Hoża 69, poruszające ciekawe zagadnienia współczesnej fizyki
  • zajęcia w godz. 9:30 – 12:00 na Pracowni Technik Pomiarowych (ul. Pasteura 7), gdzie uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonywać zadania z zakresu Mechaniki, Optyki, Elektryczności, Promieniowania i Fizyki Falowej
  • warsztaty w godz. 10:00 – 12:00 w laboratoriach naukowych (ŚLCJ, pracownie optyczne, biofizyczne, technologiczne oraz inne), gdzie uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach prowadzonych przez naukowców Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego obejmujących zakres aktualnych badań naukowych

Aktualności Letniej Szkoły Fizyki

Zakończenie Letniej Szkoły Fizyki 2015

2015-07-09 09:00 przez Izabela Skwira-Chalot

Serdecznie zapraszamy Wszystkich uczestników na uroczyste zakończenie Letniej Szkoły Fizyki, które odbędzie się już jutro (10.07.2015) w sali 1.01 w gmachu Wydziału Fizyki UW, ul.Pasteura 5.

Uroczystość rozpoczniemy o godzinie 13:15 wykładem zamykającym zajęcia, pt. "Ze szkolnej ławy sięgamy po Nobla - badania naukowe uzdolnionej młodzieży", który wygłoszą uczestnicy programu MNiSW "Uniwersytet Młodych Wynalazców".

Po wykładzie zostaną rozdane dyplomy uczestnictwa i drobne upominki dla osób aktywnie uczestniczących w zajęciach.

Wyjazd do IFPiLM

2015-06-29 21:00 przez Izabela Skwira-Chalot

Osoby niepełnoletnie, które zapisały się na wyjazd do Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy (7 lub 8 lipca) proszone są o przyniesienie zezwoleń od rodziców/prawnych opiekunów najpóźniej do poniedziałku 6 lipca 2015.

Brak zezwolenia oznacza rezygnację z wycieczki.

Zbiórka osób jadących do IFPiLM o 9:45, w holu głównym (na parterze) Wydziału Fizyki na Pasteura 5. Proszę mieć ze sobą 2 bilety komunikacji miejskiej.

Rejestracja LSF 2015

2015-06-22 08:00 przez Izabela Skwira-Chalot

Zapisy na zajęcia Letniej Szkoły Fizyki 2015 zostały otwarte. Udział w zapisach wymaga zalogowania. Po zalogowaniu należy przy opisie odpowiednich zajęć kliknąć przycisk "Rezerwuj".

Rezerwacja zajęć dotyczy jedynie zajęć na pracowni oraz warsztatów.

Ewentualne problemy techniczne związane z zapisami prosimy zgłaszać na adres: wo@fuw.edu.pl

LOGO