Wydział Fizyki UW > Wydział > Aktualności

IX Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej

2017-11-03

W dniach 14-17 listopada 2017 w Warszawie, w Świerku i w Różanie odbędzie się IX Międzynarodowa Szkoła Energetyki Jądrowej. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Energii oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych we współpracy z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przedsiębiorstwem Państwowym Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Szkoła poświęcona będzie zagadnieniom przyszłości energetyki jądrowej, cyklowi paliwowemu, problemom wpływu małych dawek promieniowania na zdrowie, postępowania z odpadami promieniotwórczymi, zagadnieniom bezpieczeństwa reaktorów jądrowych, oraz zastosowaniu energii jądrowej w podróży na Marsa.

Wszystkie wykłady będą odbywać się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na Kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego, natomiast warsztaty w Świerku i w Różanie.

Rejestracji na Szkołę dokonać można poprzez stronę internetową wydarzenia (http://www.szkola-ej.pl) w terminie do 10 listopada 2017.

Harmonogram / Schedule