Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Przejdź do głównej zawartości

Letnia Szkoła Fizyki 2024

Logo Facebook

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Polskim Towarzystwem Fizycznym oraz Miastem Stołecznym Warszawa w ramach akcji „Lato w mieście” organizuje „Letnią Szkołę Fizyki”. Jej program skierowany jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zainteresowanych swoim rozwojem w kierunku nauk przyrodniczych oraz chcących zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie fizyki i astronomii. Zapraszamy również młodzież z kół naukowych, a także indywidualnych uczniów.

Zajęcia będą odbywały się od 24 czerwca do 5 lipca 2024 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W programie przewidziane są:

  • wykłady w godz. 13:15 – 15:00 w sali 0.03a w budynku A Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Pasteura 5, poruszające ciekawe zagadnienia współczesnej fizyki
  • zajęcia eksperymentalne w godz. 9:30 – 12:00 na Pracowni Technik Pomiarowych (ul. Pasteura 5), gdzie uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonywać zadania z zakresu Mechaniki, Optyki, Elektryczności, Promieniowania i Fizyki Falowej
  • warsztaty w godz. 10:00 – 12:00 w laboratoriach naukowych (pracownie optyczne, biofizyczne, technologiczne oraz inne), gdzie uczestnicy będą mogli brać udział w warsztatach prowadzonych przez naukowców Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego obejmujących zakres aktualnych badań naukowych

Zapisy na warsztaty i zajęcia na pracowni ruszą w połowie czerwca.

Aktualności

Rejestracja LSF 2024

2024-06-10 22:00

Ruszyły zapisy na zajęcia Letniej Szkoły Fizyki 2024. Zapisy obowiązują na warsztaty i zajęcia eksperymentalne w pracowni fiycznej. Wykłady są otwarte dla wszystkich.

Aby się zapisać należy:

  1. dokonać rejestracji (Zaloguj się -> Zarejestruj)
  2. kliknąć link aktywacyjny wysłany na adres mailowy podany przy rejetracji
  3. zalogować się na konto
  4. wejść w wybrane zajęcia/warsztaty (każdego dnia mamy do wyboru kilka warsztatów, trzeba zdeydować się na jedne) i kliknąć przycisk Zarezerwuj miejsce.

Zapisz się do listy dystrybucyjnej Zajęć otwartych

2023-01-29 19:37

Uruchomiliśmy nowy kanał informacyjny dotyczący aktualizacji zajęć otwartych. Aby być na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi wykładów dla szkół dopisz się do listy dystrybucyjnej (http://www.fuw.edu.pl/wo/?id=7), subskrybuj nasz kanał rss (http://www.fuw.edu.pl/wo/rss.php) lub zaprenumeruj nasz WebCal (http://www.fuw.edu.pl/wo/?id=8).

Organizatorzy:
Logo wydziału fizyki
Logo PTF
Logo miasta Warszawa